YEPAŞ imalat sanayisine verdiği sözü tutamadı.

YEPAŞ imalat sanayisine verdiği sözü tutamadı.

1,9 milyona yakın abonelik sözleşmesi kapsamında elektrik tüketimi yapan yaklaşık olarak 3 milyon kişinin elektrik tedarikçisi konumundaki YEPAŞ (Yeşilırmak Elektrik Perakende Satış A.Ş.), müşteri memnuniyeti odaklı bir anlayış ile elektrik enerjisini; kaliteli, güvenilir, sürekli ve uygun fiyatlı bir şekilde sunmayı kendisine misyon edindiğini belirtmektedir.

Bununla birlikte 25.10.2017 Çarşamba günü Odamızda satış ve pazarlama temsilcileri tarafından talep edilerek düzenlenen toplantıda, sözleşme ile taahhüt altına aldıkları imalat sektörü için yapılan %3,5 lik indirimli sözleşmeleri tek taraflı olarak feshettiklerini bildirdiler.

 

YEPAŞ’ın Kurumsal Değerlerinden(*) bazıları;

İtibar – İtibarımızı herşeyin önünde tutar, hiçbir maddi menfaate feda etmeyiz.

Müşteri Memnuniyeti – Müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini sürekli daha iyi anlamaya çalışır, bizimle çalışmaktan memnuniyet duymalarını amaçlarız.

Azim – Çalışkanız. Kararlıyız. Verdiğimiz sözü yerine getirmek için üstün gayret gösteririz.

 

Kendi kurumsal değerlerine muhalif olarak ani şekilde yapılan bu fesih işlemi sanayiciler üzerinde şok etkisi yarattı. Girdi maliyetlerinin yükselmesinin kendilerini böyle bir karar almak durumunda bıraktığını belirten satış ve pazarlama temsilcisi Serrem ÖZDEMİR, 2018 yılında oluşacak fiyatlar için herhangi bir öngörüde bulunmanın şuan için mümkün olmadığını belirterek ulusal fiyat üzerinden yeniden sözleşme yapabileceklerini ifade etti.

Boyabat imalat sanayisinin lokomotifi durumunda bulunan tuğla üreticilerimiz artan maliyetler, döviz kurundaki dalgalanmalar ve mazot fiyatlarının halihazırda sektör için kendilerini zorlayan maliyet kalemleri olduğunu, bunların üstüne bir de elektrik fiyatlarındaki artışın rekabet edebilirlik anlamında şartları çok daha elverişsiz hale getireceğini ifade ettiler. YEPAŞ’ın herhangi bir yasal yaptırım olmadan tek taraflı olarak sözleşmelerini feshetmesinin etik olmadığını belirten sanayiciler, mağdur olduklarını söyleyerek toplantıdan beklentileri karşılanmadan ayrılmak durumunda kaldılar.

(*)Kaynak: www.yesilirmakepas.com

 

Toplantı fotoğrafları için tıklayınız.Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.