Başkanın Yeni Yıl Mesajı

Başkan MUTLU’dan Yeni Yıl Mesajı

Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Süleyman Mutlu yeni yıl dolayısıyla yayınladığı mesajında, Boyabat İş Dünyası olarak, Türkiye’nin geleceğine güvenle baktıklarını belirterek “2018 yılının tüm insanlığa barış, huzur, refah ve istikrar getirmesini diliyorum” dedi.

Başkan Mutlu mesajında, son yıllarda ülkemizde meydana gelen saldırı ve darbe girişimlerine rağmen Cumhuriyet tarihinde görülmemiş bir büyüme ivmesi yakalandığını belirtti. Yaşadığımız bu üzüntülerin milletçe bizi birbirimize daha çok bağladığını ve bu süreçten güçlenerek çıktığımızı ifade eden Süleyman Mutlu, “Bu birliktelik aynı zamanda küresel bir aktör olma anlamında gücümüzü ve potansiyelimizi tüm dünyaya ve özellikle müslüman coğrafyaya kabul ettirmede etkili oldu” dedi.

– Cesaretimiz ve İhracatımız Artıyor

Uluslararası arenada güçlü olmanın ekonomik anlamda da güç ve istikrarı sağlama konusunda önemli olduğunu belirten Başkan Mutlu sözlerine şöyle devam etti;

“Son dönemde ülke olarak gücümüzün her alanda daha fazla farkına varıyoruz. Üretim ve istihdam rakamlarımız yukarı yönde bir ivme kazanırken ihracat hacmimiz de her geçen gün büyüyor. Özellikle savunma sanayinde yaptığımız atılımlar ile dışa bağımlılığımız azalırken aynı zamanda bu sektörün ihracat kapasitesi sayesinde cari açığımız azalıyor. Teknoloji ve yüksek katma değerli üretimin de bu anlamda ulusal ekonomiye katkısı çok önemli.”

– İstihdam Seferberliği Sözümüzü Tuttuk

“Boyabat TSO olarak, Sayın Cumhurbaşkanımızın başlatmış olduğu Milli İstihdam Seferberliği’ne; ilçemizde %24,90 sorumluluğumuz altında bulunan diğer ilçelerle birlikte toplamda %30,38 ‘lik istihdam artışı ile katkıda bulunmuş olmanın, verdiğimiz sözü tutmuş olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bu bağlamda elini taşın altına koyan tüm tacir ve sanayicilerimize gönülden teşekkür ediyorum.”

– Teşvik ve Destekler Moral Veriyor

“Cumhurbaşkanımızın 2018 yılı için açıkladığı teşvik ve destekler sayesinde yeni yıldan beklentilerimiz ve geleceğe yönelik öngörülerimiz olumlu olarak değişiyor. Üreten Türkiye olma yolunda müteşebbislerimize sağlıklı bir yatırım ortamı ve inanç aşılıyor. Devletin imkanlarını yanında hisseden üreticimiz artık ufkun ötesine bakabiliyor ve dünyanın en ücra köşelerine ulaşabiliyor.”

– Büyüme Rakamları Beklentileri Aştı

“Türkiye büyüme rakamlarında uluslararası derecelendirme kuruluşlarına dahi diz çöktürdü. Açıkladıkları rakamları tekraren revize ettikleri halde hayal bile edemedikleri %11,1 gibi rekor bir büyüme rakamına ulaştık. 2018 yılının bu anlamda yeni hedeflere ve kırılacak daha büyük rekorlara imza atacağımız bir yıl olacağına inancımız tamdır.

Yeni yılın tüm insanlığa ve ülkemize huzur, refah, bereket, sağlık ve mutluluk getirmesini temenni ediyor hepinizi saygı ile selamlıyorum.”

 

Süleyman MUTLU
Yönetim Kurulu Başkanı