Başkan Orhan Çakır’ın 23 Nisan Mesajı

Boyabat TSO Başkanı Orhan Çakır 23 Nisan dolayısıyla basın açıklaması yayınladı. Yaptığı açıklamada “Milli birlik ve beraberliğimizin teminatı ve sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluş yıl dönümünün tüm ülkemiz için kutlu olmasını diliyorum” dedi.

Çocuklarımıza karşı olan sorumluluk duygularımızı bugün daha iyi idrak etmemiz gerektiğini belirten Başkan Çakır açıklamasına şöyle devam etti;

“Sahip olduğumuz bütün sıfatlardan sıyrılarak, sadece birer anne ve baba olarak neden dünya üzerinde çocuklar için tek bayram yapan ülke olduğumuzu düşünmemiz gerekmektedir.

Bizim bütün gayretimiz, emeğimiz ve mesaimiz elbette yarınlarımızı teslim edeceğimiz çocuklarımız içindir.

Onların daha özgür, daha bilinçli ve kendilerinden emin olarak yetişmeleri ve bizden teslim alacakları bayrağı daha yükseklere taşımaları en büyük amacımızdır.

23 Nisan 1920’de Meclis’in en yaşlı üyesi sıfatıyla Sinop Mebusu Mehmet Şerif Bey’in TBMM’nin açılış konuşmasında söylediği şu cümleyi hatırlayalım; “Allah’ın yardımıyla ulusumuzun iç ve dış tam bağımsızlık içinde yazgısının sorumluluğunu doğrudan doğruya yüklenip kendisini yönetmeye başladığını bütün cihana duyurarak Büyük Millet Meclisi’ni açıyorum“.

İşte Şerif Bey’in de ifade ettiği gibi yazgısının sorumluluğunu doğrudan doğruya yüklenebilecek nesiller yetiştirmek bizim en büyük sorumluluklarımızdandır.

98 yıl önce Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni kurarak bize bu sorumluluğu aşılayan Mustafa Kemal Paşa ve silah arkadaşlarını minnetle yâd ediyoruz.

Bu 23 Nisan’ın; hem Meclis’in yegâne sahibi olan Aziz Milletimize hem de tüm dünya çocuklarına mutlu bir geleceğin ilk günü olmasını diliyorum.”

 

Orhan ÇAKIR
Yönetim Kurulu Başkanı

 

 Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.