Başkan Süleyman Mutlu’nun Darbe Karşıtı Açıklaması

Bugün, tarihte eşi emsaline az rastlanır bir ihaneti, tarihe gömdüğümüz gündür.
Bugün, kardeşi kardeşe düşman etmek isteyenlerin, diz dövme günüdür.
Bugün, aklını kiraya verip dünya menfaatine şerefini satanların, ipliğinin pazara çıktığı gündür.
Bugün, millete silah çekenlerin, uçaklarla, helikopterlerle, tanklarla saldıranların, milletin sinesine çarpıp parçalandığı gündür.
Bugün, Yaradılış, Alp Er Tunga ve Oğuz Kaan ile başlayan destanlar kitabına, yeni bir sayfa daha eklediğimiz gündür.
Bugün, ırk, dil, din, mezhep farkı gözetmeksizin tek vücut olduğumuz, canımıza, malımıza, namusumuza, şerefimize, vatanımıza, al bayrağımıza el uzatanların ellerini kırdığımız gündür.
Bugün, milli hafızamızı tazeleme ve kendini unutturmaya çalışan düşmanlarımızı yeniden hatırlama günüdür.
Bin yıldır bu milletin ayakları altında ezilenler, kin ve nefretlerini taze tutup, her fırsatta kalleşce arkamızdan saldırmaktadır.
Bugün, bu saldırıların en namert bir şekilde, içimizdeki hainler eliyle yapıldığına şahit olduğumuz gündür.
15 Temmuz, bir avuç hainin arkasına saklanmış korkak yığınların, bir kez daha deşifre olduğu gündür.
Unutmayalım ve unutturmayalım.

Bu topraklar dededen toruna kağıt üstünde miras kalmış değildir. Üzerinde aldığımız her nefesin bedeli, kanla ödenmiştir. Bu vatanda gözü olanlar da bilsinler ki, Aziz Milletimiz yurduna el uzatanın elini kırmaya, göz koyanın gözünü oymaya kadirdir. Her türlü kötü emellerinin bedelini, kanla öderler.
Biz, Sultan Alparslan ile girdiğimiz bu coğrafyada bin yıldır huzurun, güvenin, kardeşliğin teminatı olmayı ve Alem-i İslam’ın Sancağını son nefesimize kadar taşımayı kendimize görev bildik.
Dört bir tarafı düşmanla çevrili bu mübarek topraklar, yüzlerce yıldır onlarca komünist ve emperyalist düşmanın saldırısına maruz kalmıştır. Allah’a hamd olsun ki, O’nun yardımıyla, her türlü saldırıdan tek başımıza kurtulmasını bildik. Öyle ki bize daha azı yakışmazdı. Sultan Alparslan 50.000 kişilik ordusuyla Anadolu’ya geldiğinde, karşısında 200.000 kişilik Bizans ordusu vardı.
Tarih insanlığa çok şey öğretmiştir. Fakat biz de tarihe çok önemli bir şey öğrettik; “Sayılar ve silahlar bu milletle savaşırken bir anlam ifade etmez.” Yüce Allah bizi kazma-kürekle bile savaşabilecek kabiliyette yaratmıştır. Çanakkale’de, Sakarya’da ve nice muharebede bunu tarihe ispat ettik.

Şunu hiç unutmayalım; Kanuni Sultan Süleyman devrinde vatanımız 24 milyon km² iken düşman bizden ne kadar korkuyordu ise, bugün 780 bin km² iken de aynı şekilde korkmaktadırlar. Çünkü “Bir Türk Dünya’ya Bedeldir” cümlesi şarkı sözü değildir. Bunu çok iyi biliyorlar.

İşte bu korkunun tezahürüdür ki, kendi güçlerinin yetmediği yerde PKK, YPG, PYD, YPJ, DAEŞ gibi taşeron örgütleri kullanarak emellerine ulaşmaya çalıştılar. Bu örgütlerin sonuncusu olarak, yakın geçmişte gerçek yüzünü gördüğümüz ve 250 insanımızın hayatını kaybetmesine sebep olan darbe girişiminin faili FETÖ terör örgütü, daha öncekilerden farklı olarak, düşmanın içimizden de çıkabileceğini bize çok acı bir tecrübeyle göstermiş oldu.

Milletimizin üstün feraseti, cesareti, ve inancıyla bütün düşmanlarımızı hayal kırıklığına uğratarak, bu alçak saldırıyı da bertaraf etmesini bildik. Çünkü bu vatanın dört bir yanında, Anadolu’nun bağrından kopup gelmiş, Alem-i İslam’ın Sancağı yere düşmesin diye nöbet tutan nice Ömer Halisdemir’ler vardır. Onlar ki, gözlerini kırpmadan kurşuna yürürler. Onlar ki, Rahmet-i Rahman için fani dünyaya tamah etmezler. İşte böyle kahramanların varlığı sayesinde biz değil, düşman ininde korku içerisindedir.

Bugün buradan İstiklal Marşına “Korkma!” diye başlayan Mehmet Akif’e sesleniyoruz; “Mezarında rahat uyu, Biz Allah’tan başka kimseden korkmuyoruz!!”

Yüce Allah’tan (cc) niyazımızı odur ki, bu millete bir daha böyle bir acı yaşatmasın, ülkemizi ve milletimizi her türlü düşmanların şerrinden muhafaza eylesin.

Hainlere de beyanımız odur ki, biz her teşebbüsünüzde burada olacağız.

Saygılarımla.

Süleyman MUTLU
Yönetim Kurulu Başkanı