Birliğimize bağlı tüm Odalar, toplumsal kalkınmanın, huzur ve refahın en önemli göstergelerinden biri olan ekonominin, bireysel bir güç olmaktan çıkıp kitlesel bir güce dönüştüğü süreçte en önemli paydaşlarından biridir. Devlet ve özel teşebbüsün, mikro ve makro aktörlerin birbiriyle temas noktalarından biri olan Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası’nın Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yapmanın gururunu yaşıyorum.

Yönetim Kurulum başta olmak üzere tüm meclis üyelerimiz ve personellerimizle birlikte sorumluluğumuz altında bulunan Boyabat, Durağan ve Saraydüzü ilçelerimizin, ticari ve sınai faaliyetlerinde ihtiyaç duydukları hizmetleri hızlı ve kaliteli bir şekilde sunmak için tüm gayretimizle çalışmaya devam ediyoruz.

Üyelerimize sunduğumuz hizmetlerimizi ve bu yolda sarfettiğimiz enerjimizi 5 Yıldızlı Akreditasyon ile taçlandırdık. Bu sorumluluğun bilinciyle tacirlerimizle ve sanayicilerimizle buluştuğumuz her noktada hızlı ve doğru bilgiyi kaliteli ve güleryüzlü hizmet anlayışıyla ulaştırabilmenin gayreti içerisinde olduk.

Son yıllarda ülkemizin içinden geçmekte olduğu zor koşullarda Sayın Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da her platformda belirttiği üzere bizler de elimizi taşın altına koyduk. Sinop il merkezi ve ilçeleri dahilinde, Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde başlatılan Milli İstihdam Seferberliği kapsamında 01.02.2017‘den bugüne toplam 1096(*) yeni istihdam rakamına ulaşılmasına katkı sağladık. Milyonlara iş, milyonlara aş olsun diye devletimizden ve milletimizden aldığımız güçle ülkemizin ekonomik geleceğine daha büyük bir kararlılıkla ilerliyoruz.

Anadolu’nun engin kültür mozaiği ve insanımızın sarsılmaz özgüveniyle yoğrulan karakterinden taviz vermeden hukukun, görev ve yetkilerimizin bize verdiği imkan ve sorumluluklar ölçüsünde sanayicilerimiz ve tacirlerimiz için ayakları yere sağlam basan güçlü bir köprü olmaya devam edeceğiz.

Yenilenen web sayfamız vesilesiyle sizleri buradan bir kez daha selamlıyor, yakın zamanda kullanımınıza sunacağımız online hizmetlerimizin de şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.

(*)Sinop SGK il müdürlüğü verileri esas alınmıştır.

                                                                                                                        Süleyman MUTLU
                                                                                                                    Yönetim Kurulu Başkanı