Galericilere Yeni Sınav

19.10.2018 – İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti hakkında Ticaret ve Sanayi Odası ile Esnaf ve Sanatkârlar Odası arasında işbirliği toplantısı yapıldı.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan; ikinci el motorlu kara taşıtı ticaretine ilişkin usul ve esasları düzenleme amacı taşıyan “İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkında Yönetmelik” çerçevesinde Türkiye genelinde yürütülen mesleki yeterlilik belgelendirme çalışmalarının ilçemizdeki ilk uygulaması 5-7 Ekim 2018 tarihleri arasında tamamlanmıştı. Taleplerin yoğun olarak gelmeye devam etmesi sebebiyle Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası ile Boyabat Esnaf ve Sanatkârlar Odası arasında başkanlar düzeyinde bir toplantı gerçekleştirildi.

Her iki Odamızın üyelerinden yeni gelen taleplerin birlikte değerlendirilebilmesi ve tek elden ihtiyaca cevap verilebilmesi adına Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Orhan Çakır ile Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Feyzullah Öztürk bir araya geldiler.

Yapılan toplantı neticesinde odalarımıza gelecek belgelendirme taleplerin bir havuzda toplanarak sınavların tek noktadan yürütülmesinin sağlanması kararlaştırıldı. Bu kapsamda mesleki yeterlilik belgesi almak isteyen her iki odamızın üyeleri gerekli belgelerini tamamladıktan sonra Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreterliğine başvurarak işlemlerini başlatabilecekler.

Sınav tarihleri, her iki odamızın web sayfaları, sosyal medya hesapları ve yerel basın aracılığı ile duyurulacaktır. Herhangi mağduriyet söz konusu olmaması için üyelerimizin konunun takipçisi olmaları ve belirtilen duyuru araçlarını takip etmeleri önem arz etmektedir.

Tüm ilgililere saygı ile duyurulur.

 

Feyzullah ÖZTÜRK                                                                              Orhan ÇAKIR

Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı                                                Ticaret ve Sanayi Odası BaşkanıBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.