İhracata Stratejik Bakış Eğitimi

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) tarafından odamıza iletilen “İhracata Stratejik Bakış Eğitimi” hakkında yazı.

 

Ajansımız ve Sabancı Üniversitesi işbirliğiyle; KOBİ’lerin ve/veya ihracat yapma perspektifi olan şirketlerin faaliyetlerini sistematik hale getirmek, sağlıklı bir ihracat yapısının temellerini kurmak, ihracatçılara yönelik devlet desteklerinden etkin bir şekilde yararlanabilmelerine ve ihracat konusunda stratejik bir yol haritasının oluşmasına yardımcı olmak amacıyla Stratejik İhracat Eğitimi (İhracata Stratejik Bakış Eğitimi) gerçekleştirilecektir. Eğitim programı, Sabancı Üniversitesi Yerleşkesinde Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi tarafından uygulanacaktır.

Programa katılmak isteyen firmaların “Stratejik İhracat Eğitimi Soru Formunu” elektronik ortamda doldurmaları gerekmektedir. Forma Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı web sitesi www.kuzka.gov.tr adresi iletişim bölümünde yer alan “Stratejik İhracat Eğitimi Soru Formu” sekmesi tıklanarak ulaşılabilir. Kastamonu-Sinop ve Çankırı’dan gelen başvurular Ajans içerisinde oluşturulan bir komisyon tarafından değerlendirilerek her il için 4 firma belirlenecektir.

31 Ekim 2017-02 Kasım 2017 tarihinde Sabancı Üniversitesi Yerleşkesi Tuzla/İstanbul’da yapılacak olan programın masrafları Ajansımızca karşılanacak olup program ücretine her türlü eğitim materyali, katılım sertifikası, sabah kahvaltısı, öğle yemekleri, akşam yemekleri, çay-kahve molaları ve ikramları ile konaklama dahildir. Konaklama Sabancı Üniversitesi Yerleşkesi içerisinde yer alan konukevinde yapılacaktır. Ulaşım masrafları ise katılımcıların kendi sorumluluğunda olacaktır.

 

Stratejik İhracat Eğitimi (İhracata Stratejik Bakış)

Eğitim programının amacı; İhracatçı KOBİ’lerin ve/veya ihracat yapma perspektifi olan şirketlerin faaliyetlerini sistematik hale getirmek, sağlıklı bir ihracat yapısının temellerini kurmak, ihracatçılara yönelik devlet desteklerinden etkin bir şekilde yararlanabilmelerine ve ihracat konusunda stratejik bir yol haritasının oluşmasına yardımcı olmaktır.

Bu program katılımcılara bilgi yükleme üzerinde odaklanmamktadır. Katılımcılar eğitim sırasında uygulanacak gerçek vaka çalışmalarıyla konuları iş ortamına rahatça taşıyabilecek, ihracat teşvikleriyle ilgili yapılacak çalıştay ile de şirketlerin teşviklerden etkin şekilde nasıl faydalanacaklarını öğreniyor olacaklar. Ayrıca bu teşvikler konusunda hangi kurum ve kuruluşlarla iletişime geçebilecekleri, güncel düzenlemelere ve bilgiye nasıl ulaşacakları konusunda katılımcılara yol gösterilecektir.

 

Eğitim Konuları

1.Gün: Stratejik İhracat İş Modeli

2.Gün: İhracatta Devlet Destekleri & Teşvikler

3.Gün: Devlet Teşvikleri Çalıştayı

 

Kimler katılabilir?

İhracat yapan ve/veya yapma perspektifi olan KOBİ sahipleri/ortakları ve/veya şirket müdürü/genel müdürleri. Her işletmeden 1 kişi katılabilecektir.

Eğitim Tarihleri : 31 Ekim 2017-02 Kasım 2017

Eğitim Yeri : Sabancı Üniversitesi Yerleşkesi Tuzla/İstanbul

Program ücretleri Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından karşılanacaktır. Program ücretine her türlü eğitim materyali, katılım sertifikası, sabah kahvaltısı, öğle yemekleri, akşam yemekleri, çay-kahve molaları ve ikramlar ile konaklama dahilidir. Konaklama Sabancı Üniversitesi Yerleşkesş içerisinde yer alan konukevinde yapılacaktır.

Ulaşım masrafları katılımcıların kendi sorumluluğundadır.

 Bir cevap yazın