KUZKA’dan turizme destek

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA)’nın hazırlamış olduğu TR82 Bölgesi 2014-2023 Bölge Planı’nın amaçları doğrultusunda başlattığı Turizm Odaklı Kalkınma Mali Destek Programı (TURİZM) kapsamında uygun proje başvurularının kendisine sunulması amacıyla 26.12.2017 tarihi itibariyle proje teklif çağrısı ilanına çıkmış bulunmaktadır.

“Turizm İşletmelerinin Rekabet Gücü Artıyor” sloganı ile potansiyel başvuru sahiplerini proje hazırlamaya çağıran Ajans, 2018 Yılı Proje Teklif Çağrısı kapsamında faaliyet bölgesi illeri Kastamonu, Çankırı ve Sinop’ta  uygulanacak projelere toplam 6 milyon TL büyüklüğünde hibe desteği sağlayacaktır.

Turizm Odaklı Kalkınma Mali Destek Programı (TURİZM) kapsamında TR82 Bölgesinde faaliyet gösteren KOBİ statüsündeki turizm tesislerinin hizmet kapasitelerinin ve kalitesinin arttırılması ve turizm faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi geliştirilmesi konularında 75.000 TL ile 750.000 TL arasında azami %50’ye varan oranda hibe desteği verilecektir.

Ajansa proje başvurusunda bulunmak isteyenlerin başvurularını Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) üzerinden en geç 2 Mart 2018 Cuma Saat 23:59’a kadar tamamlamaları ve taahhütnamelerini (e-imza veya matbu ) ise en geç 9 Mart Cuma Saat 18:00’a kadar  Ajansa ulaştırmaları gerekmektedir. Belirtilen tarihten sonra yapılacak proje başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.

İlgili dökümanlara aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Tanıtım ve Bilgilendirme Broşürü

Bilgilendirme ve Eğitim Toplantıları Takvimi

Turizm Odaklı Kalkınma Mali Destek Programı Başvuru RehberiBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.