Reel Sektör & Finans Sektörü Diyalog Güçlendirme Toplantısı

11.01.2019 – Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) & Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Reel Sektör & Finans Sektörü Diyalog Güçlendirme Toplantıları’nın onbirincisi Samsun’da yapıldı.​

Oda, borsa ve iş dünyasının temsilcileri ile 9 bankanın genel müdür ve genel müdür yardımcılarının katıldığı toplantıya Odamızı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Çakır, Meclis Başkanı Erdal Sarı, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Nazif Koltukçu ile Kadir Çok ve Yönetim Kurulu Üyesi Osman Onur Küçükbaş katıldılar.

Toplantıda konuşan Başkan Rifat Hisarcıklıoğlu;  “Aslında bir ilki gerçekleştiriyoruz. Bu sıkıntılı dönemde tarihimizde ilk defa Türkiye Bankalar Birliği ve Türk özel sektörü bir arada, Anadolu’nun dertlerini ve sıkıntılarını öğrenmek üzere birlikte hareket ediyor. Bu sıkıntılı ortamlarda biz biliyoruz ki ikimiz de aynı gemideyiz ve ikimizin de birbirinden farkı yok. Bizim sıkıntımız onların sıkıntısı, onların sıkıntısı bizim sıkıntımız” dedi.

Sıkıntılı dönemin geçici olduğuna inandıklarını belirten Hisarcıklıoğlu, “Önümüz açık, son 25 yıla baktığımız zaman bunun gibi birçok sıkıntı geldi, geçti ve daha da güçlü çıktık. Bundan da güçlü çıkacağız, umudumuz var” diye konuştu.

TBB Başkanı Hüseyin Aydın ise dertleri, sıkıntıları ve sorunları açık yüreklilikle konuşacaklarını vurguladı. Aydın, “Türk bankacılık sistemi, Türk reel sektörünün ve Türkiye’nin büyümesi ve gelişmesi hususunda gayretini azamileştirmektedir. Bunu Karadeniz Bölgesi’nde de göstereceğiz” dedi.

Tüm fotoğrafları görmek için Galeri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.